Grubi: Shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta ndaj familjes dhe bashkëveprimtarëve të Rafi Halilit!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Rafi Halilit.

Sot u nda nga jeta veprimtari i çështjes kombëtare Rafi Halili duke lënë pas vetes shembullin e një atdhetari të përkushtuar që çdoherë iu përgjigj kauzës së drejtë për liri e barazi të popullit të tij nga demonstratat e vitit 1968 në Kosovë e deri në kërkesën legjitime për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut nën petkun e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

Shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta ndaj familjes dhe bashkëveprimtarëve të Rafi Halilit!

 

Story i mëparshëm

Зиков за спорот со Бугарија: Му верувам на Османи, тој не е соло-играч

Story i radhës

Sensi huazohet te Sampdoria

Të fundit nga