Grubi për 7 Marsin: Mësuesit janë simbol i shpërndarjes së dijes

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një shkrimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka uruar të gjithë mësuesit shqiptar me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit.

Ky është postimi i plotë i Grubit:

Mësuesit janë simbol i humanizmit dhe shpërndarjes së dijes, janë ata që profesionin e mësuesisë e kthyen në mision të shenjt.

Përulem ndaj angazhimit të mësuesve tanë anembanë, ruaj me kujdes mësimet e këshillat e tyre pasi që vlera e mësuesit është e pamatë.

Të dashur mësues, faleminderit për çdo gjë që keni bërë për formimin dhe edukimin e brezave të tërë.

Gëzuar 7 Marsi

Story i mëparshëm

MPJ me non-pejpër për konfliktin në Ukrainë: Të mbizotërojë zëri i arsyes dhe të ndalojnë vuajtjet

Story i radhës

IRI Amerikan: BDI gjithmonë e para dhe fituese te shqiptarët

Të fundit nga