Grubi: Opozita po e bllokon në Kuvend ligjin për lojërat e fatit

Zv. Kryeministri i parë Artan Grubi ka deklaruar se ligji për lojërat e fatit para 5 muajsh është miratuar nga Qeveria.

Ai tha se I njëjti është dorëzuar tek komisioni për financa dhe buxhet I cili ligjin e njëjtë sipas Grubit e ka future në sirtarë.

“Kemi miratuar ligjin për largimin e kazinove dhe bastoreve 500 metra larg shkollave dhe objekteve tjera edukuese, për ti larguar nga nxënësit, studentët. Për motive të panjohura është bllokuar I njëjti nga opozita”, ka deklaruar Grubi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fjoralba Ponari humb të ëmën në moshë të re

Story i radhës

Ministri Tupançevski: Duhet t’i jepet fund drejtësisë selektive dhe moszbatimit të ligjeve

Të fundit nga

Befasohet Chelsea

Befasohet Chelsea, Crystal Palace kalon në avantazh. Crystal Palace ka zhbllokuar rezultatin përballë Chelsea në “Selhurst

AlbanianMacedonianEnglish