Grubi: Bujar Nishani do të mbetet i paharrueshëm për kontributin e dhënë në drejtim të avancimit të çështjes kombëtare

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi përmes një psotimi në rrjetet siciale ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish Presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani . Grubi shkruan se Nishani I njohur për maturinë e tij do të mbetet i paharrueshëm në historinë e politikës sonë kombëtare për kontributin e dhënë në drejtim të avancimit të çështjes kombëtare dhe pashkëputshmërisë së lidhjeve të bashkëpunimit tonë mbarëkombëtar në Ballkan dhe diasporë.
Ngushëllime të sinqerta familjarëve, miqve dhe bashkëpunëtorëve të Presidentit Nishani!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Konventa e Shoqatës Kombëtare të Armëve në Teksas

Story i radhës

Mot i ligë: Breshër dhe rreshje të rrëmbyeshme të shiut (VIDEO)

Të fundit nga