Gjyqi i Neymar, braziliani: Babai im është përgjegjës për firmat që unë hedh

Neymar ka marrë pjesë ditën e djeshme në gjyqin e tij i cili lidhet me transferimit e brazilianit nga Santos te Barcelona.

Dëshmitë thonë se nuk janë deklaruar të gjitha transfertat e parave për këtë kalim.

Në lidhje me këtë situatë, Neymar ka deklaruar në gjykatë:

“Babai im ka qenë gjithmonë përgjegjës, për këtë ka qenë gjithmonë përgjegjës.

Unë firmos atë që ai më thotë të firmos”, është shprehur lojtari i PSG-së pasi është pyetur nga prokurori, ku këta të fundit e akuzojnë për korrupsion dhe kërkojnë dy vjet burgim dhe 10 milionë euro gjobë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përse një burrë zgjedh një grua, në vend të një tjetre

Story i radhës

Berisha mbledh kryesinë për primaret: Takohemi edhe me aleatët, propozimet e tyre të arsyeshme. Të gjejmë gjuhën e përbashëkt

Të fundit nga