Gjithçka gati për sfidën e madhe

Gjithçka gati për sfidën e madhe mes Shqipërisë dhe Polonisë, në kuadër të xhiros së gjashtë të Grupit E të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në futboll.

Një ndeshje si finale do të luhet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Shqipëria dhe Polonia kërkojnë fitore dhe të marrin kreun e tabelës në Gripin E.
Republika e Çekisë kryeson në Grupin E me 8 pikë, pasojnë Moldavia 8, Shqipëria 7, Polonia 6 dhe ishujt Faroe 1 pikë. 

Shqipëria – Polonia

Stadiumi “Air Albania” në Tiranë.
Shikues: 22.000.
Gjyqtar: J. Sanchez (Spanja).
Shqipëria: Strakosha, Mitaj, Gjimshiti, Ismajli, Hysaj, Asllani, Ramadani, Bajrami, Uzuni, Asani dhe Cikalleshi.
Polonia: Szczesny, Kaminski, Bednarek, Kedziora, Cash, Kiwior, Zielinski, Szymanski, Krychowiak, Lewandowski dhe Bereszynsk.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grekët protestojnë kundër kartave të reja të identitetit: Jo skllavërisë elektronike

Story i radhës

Aksident në aksin “Shkodër-Hani i Hotit”! Mjeti përplas këmbësorin, ndërron jetë 68-vjeçari

Të fundit nga