Gjiganti i Serisë A e kërkon asin e ‘milionerëve’

Juventusi është duke e shikuar mundësinë e transferimit të mbrojtësit të majtë të Portugalisë dhe Borussia Dortmund, Raphael Guerreiro sezonin e ardhshëm, raporton ‘Fichajes’.

Guerreiro ka impresionuar me Portugalinë në Kupën e Botës ‘Katar 2022, duke shënuar një gol dhe dy asistime.

Lojtari me ‘milionerët’ e Gjermanisë ka kontratë deri në vitin 2023, dhe duket se ardhmja e lojtarit do të jetë larg Dortmundit.

Juventusi do të provojë të transferojë Guerreiron si lojtar i lirë. Torinezët e shohin lojtarin pasues të denjë të veteranit Alex Sandro.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kompanitë ushqimore mund të aplikojnë deri më 20 dhjetor për energji elektrike të subvencionuar

Story i radhës

Franca rrit kontrollin në Kanalin e La Manshit

Të fundit nga