Gjermania mbështet Moldavinë me 40 mln euro, deklarohet ministrja e Jashtme

Gjermania planifikon t’i japë Moldavisë 40 mln euro në mbështetje të drejtpërdrejtë buxhetore për të ndihmuar dhe mbështetur njerëzit e varfër.

Në një kohë kur vendi është goditur nga inflacioni, sërish Moldavia pret refugjatë ukrainas.

Ministrja e Jashtme Gjermane theksoi se Moldavia është në një situatë shumë kritike.

“Kjo republikë e vogël demokratike ka gjithçka është e mundur, për të ndihmuar refugjatët nga Ukraina”, ka thënë ajo.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

2 Ton publikon këngën e re

Story i radhës

Një media meriton të funksionojë në Kosovë!

Të fundit nga