Gjergj Stefa: Më shqetëson gjuha e përdorur nga Veliaj, sporti është i pavarur

Gazetari sportiv Gjergj Stefa, i ftuar në emisionin ‘Ora Sport’ në RTV Ora, është shprehur se e shqetëson gjuha që përdorë Kryebashkiaku ErionVeliaj ndaj sportit.

Ai tha se sporti është i pavarur ndërsa shton se kjo ndërhyrje nga ana e Veliajt është për të përfituar.

Gjergj Stefa: Politika ka tentuar prej vitesh  që faktor në zgjedhjet në FSHF. Sporti është i pavarur. Më shqetëson fakti që këto ndërhyrje nuk bëhen për ta zhilluar por për të përfituar, gjuha e përdorur ndër vite është e njëjta.

Gjuha që flet sot Erion Veliaj, dhe Sali Berisha, me të njëjtën gjuhë fliste dhe Bujar Lesko. Në këtë gjuhë kanë folur deputetët,  dhe kryetarë bashkisë dhe nuk e di pse ka kaq shumë interes kaq shumë futbolli për këta. Ansjë investim në të gjithë këto vite nuk është bërë në futbollin në Shqipëri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi javor për periudhën nga 24 – 31 janar

Story i radhës

Kuksianët nesër protestojnë në Morinë, kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës për tri vaksinat

Të fundit nga