Gjendet e vdekur partnerja e portieres

Dhimbje dhe zi janë më përfaqësuesen franceze të femrave. Këtë javë skuadra francez mori një goditje të rëndë pasi u publikua lajmi për vdekjen e Camille Nell, partneres së Pauline Peyraud-Magnin, portieres së Francës. Camille Nell u gjet e vdekur në apartamentin që ndanin në Torino. Kujtojmë që Pauline Peyraud-Magnin është pesë e Juventusit.

Mesa duket ngjarja ka ndodhur pak ditë para se të niste Europiani i femrave. Portierja e Francës po kalon një moment të keq, teksa po konkurron me vendin e saj në këtë event. Ngjarja ka ndodhur më 4 korrik, por deri më tani nuk dihet shkaku i vdekjes.

Prokurori i Torinos, Enrico Arnaldi di Balme, deklaroi: “Kërkesat e familjes janë përmbushur për aq sa është e mundur. Ekipi im ka punuar që në fillim, në marrëdhënie të ngushta me konsullatën franceze në Milano”.

Camille dhe Pauline kanë qenë në një lidhje prej disa vitesh dhe kishin bërë një bashkim përmes PACS, një figurë ligjore franceze e ngjashme me një martesë civile.

Portierja është futbollistja e parë franceze që vendosi të fliste publikisht për homoseksualitetin e saj,

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

PDSH zgjodhi listën e kandidatëve për zgjedhjet në Tetovë

Story i radhës

2 Ton publikon këngën e re

Të fundit nga