Giannis mposht edhe rivalët e Chicagos

Skuadra kampione e Milwaukee Bucks fitoi 94-90 ndaj Chicago, sfidës mes dy ekipeve pretendente për titull këtë sezon në NBA. Sfidë me rivalitet dhe emocione, ku për Bucks u dallua Antetokounmpo, autor i 30 pikëve e 12 rebound. Mirë u paraqit për Bulls i zakonshmi DeRozan me 35 pikë, por që s’mjaftuan për të fituar.

Memphis ngjitet në vendin e tretë në Perëndim pas fitores 122-118 në fushën e Denver, në një ndeshje spektakolare nga të dyja ekipet. Ja Morant me 38 pikë bëri diferencën në fushë për miqtë, duke i bërë të pavlefshme 26 pikë, 11 rebound e 12 asist të Jokic për teksanët (realizoi një triple double).

Vijon sezoni me hope i Lakers, që fituan 116-105 në fushën e Orlando, ndeshje ku për kalifornianët u dallua LeBron James me 29 pikë. Jashtë fushe fiton edhe Brooklyn, që mundi 117-102 San Antonio, me Harden që realizoi një “triple double” (37 pikë, 10 rebound, 11 asist). Ndërsa Golden State, falë 22 pikëve të Curry, mundi 105-103 Houston.

NBA – Rezultatet e sotme

Charlotte – Oklahoma, 121-98

Orlando – Lakers, 105-116

Philadelphia – Clippers, 101-102

Atlanta – Miami, 110-108

Boston – Portland, 105-109

Milwaukee – Chicago, 94-90

Washington – Toronto, 105-109

San Antonio – Brooklyn, 102-117

Denver – Memphis, 118-122

Utah Jazz – Detroit, 111-101

Golden State – Houston, 105-103

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arnold Schwarzenegger përfshihet në një aksident me makina

Story i radhës

Sali Berisha sulmon ambasadoren Yuri Kim: Sikur të jetë përfaqësuese e Edi Ramës dhe jo e qeverisë amerikane

Të fundit nga