Formacionet zyrtare, Kroaci – Francë

Kroacia do ta pres Francën në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së Kombeve të Grupi 3.

Kroatët deri më tani kanë marr tri pikë, duke shënuar një fitore dhe dy humbje.

Në anën tjetër Franca e ka nisur shumë më mirë, duke marr dy fitore dhe një barazim.

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka vendosur të luajë në këtë ndeshje të luajë me Modric e Perisic.

Në anën tjetër Didier Deschamps do të luajë me Mbappe, Griezmann e Martial në sulm.

Formacioni i Kroacisë: Livakovic, Uremovic, Lovren, Vida, Barisisc, Badelj, Modric, Perisic, Pasalic, Lvasic, Petkovic.

Formacioni i Frances: Loris, Mendy, Varane, Lenglet, Digne, Tolisso, N’Zonzi, Rabiot, Mbappe, Griezmann, Martial.

Image
Image
Ngjarja paraprake

'KelKos' vjen me njoftim për mbylljen e tre hidrocentraleve

Ngjarja e ardhëshme

Përmes mekanizmit Kovaks do të furnizohen 800 mijë vaksina kundër Kovid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian