Formacionet e mundshme të miqësores Zvicër-Kosovë

Përgatitjet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Zvicra do t’i vazhdojë me ndeshjen miqësore kundër Kosovës që zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Letzigrund”.

Nga ana tjetër, “Dardanët” po ashtu kërkojnë rezultat pozitiv në këtë ndeshje derisa po shkojnë drejt sfidave të edicionit të ri të Ligës së Kombeve.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pritet të luajnë nga minuta e parë për Zvicrën, ndërkohë që te Kosova startues pritet të rikthehen Vedat Muriqi e Amir Rrahmani.

Këto janë formacionet e mundshme:

Zvicra (4-2-3-1): Kobel; Mbabu, Frei, Akanji, Rodriguez; Xhaka, Freuler; Vargas, Shaqiri, Steffen; Embolo

Kosova (4-3-3): Ujkani; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kastrati; Berisha, Dresevic, Domgjoni; Rashica, Zhegrova, Muriqi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nëna e Will Smith flet pas incidentit në Oscars

Story i radhës

Kida me poza seksi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish