Fiorentina dënohet me 10 mijë euro gjobë

Fiorentina dënohet me 10 mijë euro gjobë!

Gjyqtari sportiv dënoi Fiorentinën me 10 mijë euro gjobë për arsye se tifozët e “La Viola” para dhe pas ndeshjes, i drejtuan kore fyese lojtarit kundërshtar, Vlahovic.

Gjithashtu edhe 2 mijë euro gjobë për Fiorentinën dhe Juventusin për arsye të pajustifikueshme të shtyrjes me 3 minuta të fillimit të ndeshjes.

Kujotjmë se Vlahovic ishte idhulli i tifozëve të Fiorentinës deri në momentin ku ai kaloi te Juventus.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shaqiri: Shtetet e Bashkuara janë një partner i rëndësishëm në modernizimin e arsimit në vend

Story i radhës

7 shenja që vërtetojnë se ju jeni prindër të mirë

Të fundit nga