Feuz, kampion olimpik 

Beat Feuz është kampion olimpik në disiplinën e lëshimit.

Skiatori  zviceran Feuz ka përjetuar një moment të mrekullueshëm. 

34-vjeçari zviceran fitoi medalje të artë olimpike për herë të parë në karrierën e tij.

Feuz zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:42.69 minuta. Francezi Johan Clarey renditet në vend të dytë me 10 qindtat e kohës më të dobët se Feuz, duke e fituar medaljen e argjendtë. 

Austriaku Matthias Mayer fiton medaljen e bronztë. 

Ai zuri vendin e tretë me kohë më të dobët për 16  qindtat e kohët më të se zvicerani..

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mënyra e duhur e mbjelljes dhe kujdesit ndaj bozhureve

Story i radhës

Mbi 200 qytetarë të arrestuar brenda një jave në Shqipëri, Policia e Shtetit jep detajet

Të fundit nga