Evakuohen 943 civilë ukrainas nga Kharkiv, mes tyre 216 fëmijë

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë ndihmuar në evakuimin e 943 civilëve, duke përfshirë 216 fëmijë, nga territoret e pushtuara në Kharkiv, një rajon verilindor i Ukrainës .

Sipas guvernatorit të rajonit të Kharkiv, Oleh Syniehubov, autoritete të ndryshme si dhe vullnetarët morën pjesë në evakuim.

Ndërkohë ditën e sotme forcat ruse bombarduan një qytet në Ukrainën lindore, duke vrarë gjashtë persona.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shpërthim në Gjirokastër, bombola e gazit shkrumbon banesën! E zonja e shtëpisë po gatuante në kohën e incidentit

Story i radhës

Florian Marku e zbulon kundërshtarin për meçin e radhës

Të fundit nga