​Euro 2023/ Kosova U21 përballet me Slloveninë U21

Sot do të zhvillohet ndeshja e dytë ndërmjet Kosovës U21 dhe Sllovenisë U21, sfidë e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropianë të vitit 2023.

Ndeshja do të zhvillohet në Celje të Sllovenisë duke filluar nga ora 16:00 në stadiumin “Z’dezele”, raporton KosovaPress.

Tre ditë më parë këto dy skuadra u ballafaquan në “Fadil Vokrri” dhe luajtën baraz, pa gola (0-0).

Në grupin G, Kosova zë vendin e pestë me shtatë pikë, kurse Sllovenia është e treta me 9 pikë, kurse ky krup kryesohet nga Republika e Çekisë me 16 pikë, e ndjekur nga Anglia me 13 pikë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Erdogan mban fjalim para nisjes së bisedimeve Rusi-Ukrainë në Stamboll

Story i radhës

​“Katar 2022”, sot zhvillohen dy finalet e play-off-it

Të fundit nga