Ekzekutimi i Endri Mustafës, gjykata e Shkodrës dënon me 10 vite burg të miturin

Gjykata e Shkodrës dënon me 10 vite burg 17-vjeçarin Ergys Malja, për vrasjen e Endri Mustafës.

Krimi i rëndë ndodhi më 17 maj 2021. Ergys Malja u gjykua për akuzën e ‘Vrasjes me paramendim, kryer në bashkëpunim’.

Per Maljan prokuroria kërkoi 12 vite burgim për shkak të moshës së tij të mitur.

Sot gjykata vendosi deklarimin fajtor dhe dënimin me 10 vite burgim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Altik Muhaxhiri, “Ylli i javës” në Superligën e Kosovës

Story i radhës

Ukraina është favorit për të fituar Eurovizionin e këtij viti

Të fundit nga