Ekipi olimpik i Kosovës arrin në Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës

Pas një udhëtimi ‘maratonik’ Prishtinë – Stamboll – Pekin, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës.

Ekipi i është nënshtruar procedurave për Covid 19 në aeroportin ndërkombëtar të Pekinit dhe në Fshatin Olimpik.

Ekipi përbëhet nga skitarët Kiana Kryeziu e Albin Tahiri, trajneri Agim Pupovci dhe shefi i misionit, Bujar Turjaka.

Kosova synon paraqitje sa më të mirë në Lojërat Olimpike Dimërore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Diferenca mes të qenit punëtor dhe i varur nga puna

Story i radhës

Kush janë 6 kandidatët e Berishës për zgjedhjet lokale në Shqipëri

Të fundit nga