E rëndë! E moshuara vdes në kasolle nga i ftohti i acartë pasi OSHEE i ndali dritat

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur gjatë këtyre ditëve me temperatura esktremisht të ulëta në fshatin Ferras në Fier. Një grua e quajtur Liljana Sema, 67 vjeç, e cila jetonte prej vitesh në kushte tejet të vështira ka ndërruar jetë nga i ftohti në kasollen e saj.

Ajo u gjet e pajetë nga vëllai Florenc Gjoleka pasi vetëm pak ditë më parë asaj i ishte prerë furnizimi me energji elektrike nga OSHEE-ja, duke e lënë pa ngrohje, raporton një qytetar për redaksinë tonë.

Mesazhi i qytetarit:

Persh Joq. Nje ngjarje rende ka ndodhur ne fshatin Ferras te komunes te Levan te Fierit ku eshte bere krim shteteror nga OSHE-ja. Nena quhet Liljana 67 vjecare e jetonte ne nje kasolle ne kushte teje te mjerushme e si pasoje nena nuk mundej dot te paguante dot faturat e energjise elektrike dhe OSHE-ja pre dritat.Nena u gjend e vdekur ne kasolle keto dite e Janarit pasi nuk mundej te ngrohej me asgje. Nena u gjet e vdekur nga vallai i saj Florenc Gjolekaj.Me dridhen duart teksa shkruaj kete mesazh sepse mund te ishte nena ime apo nena e cdo kujt.Kush mban pegjegjesi per vdekjen e nenes o Edi Rama? Kjo eshte krim shteteror dhe Rilindja hesht.Zoti e meshirofte nenen.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Romeo zbulon si e shohin mami dhe babi Donaldin në “BBV”

Story i radhës

Kosova përkujton viktimat e Holokaustit

Të fundit nga