​Dybala për kalimin te Roma: Jam i lumtur

Paulo Dybala do të luajë për Romën në edicionin e ri të Serie-A pasi lojtari ka arritur marrëveshje me klubin verdhekuq.

Negociata u zhbllokuan në orët e hershme të mëngjesit të së hënës pasi lojtari i dha fund prijës për Interin. Pas po-së së shqiptuar gjatë natës, “La Joya” mbërriti në Portugali, në shoqërinë e Tiago Pinto-s.

Argjentinasi, zgjodhi t’i jepte fund ngërçit rraskapitës mbi të ardhmen e tij dhe i tha po José Mourinhos. Ish-lojtari i juventusit do të kryejë së shpejti kontrollet mjekësore përpara se të fluturojë drejt kryeqytetit, ku do të nisë aventura e re profesionale.

“Jam shumë i lumtur”, ishin fjalët e para të Dybalas, ndërsa i pyetur për numrin e fanellës, ai tha: “Do të flasim për këtë”.

Kontrata e Dybalas me Romën raportohet se do të jetë tre vjeçare me 6 milionë euro në sezon.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Artistja Adelina Paloja shkëlqeu në koncertin e Edicionit të 35-të ‘Skena Verore e Ulqinit -2022’

Story i radhës

Prokuroria hapi lëndë pas storjes së IRL-së për “Zhan Mitrev”

Të fundit nga