Dy shqiptarë kapen me 128 kg kanabis në Greqi

Autoritetet greke njoftuan se kanë sekuestruar një sasi prej 128 kilogramësh kanabis në aksin që lidh Janinën me Athinën, në vendin e quajtur Komboti, 15 km larg qytetit të Artës.

Sipas policisë greke, lënda narkotike kishte destinacion Athinën dhe ishte ngarkuar brenda territorit grek, në zonën paranë kufirit mes dy vendeve.

Në pranga kanë rënë dy shtetas shqiptarë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua edhe makina e markës Saab me targa shqiptare.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dorëheqja e Draghit mund të jetë një katastrofë për BE-në

Story i radhës

BE: Invazioni i Rusisë në Ukrainë mund ta rrisë në rekord inflacionin

Të fundit nga