Dy mediat kryesore gjermane pezullojnë përkohësisht raportimin nga Rusia

Transmetuesit publikë ARD dhe ZDF janë duke pezulluar raportimin e tyre nga zyrat e tyre në Moskë për momentin, transmeton “Bota sot”.

Kjo sipas mediave të ndryshme është bërë e ditur nga transmetuesit.

“Arsyeja është një ligj i ri për median, pasojat e të cilit do të donim të shqyrtojmë fillimisht”, thanë nga këto dy media.

Dy transmetuesit publikë do të vazhdojnë të informojnë publikun në mënyrë gjithëpërfshirëse për atë që po ndodh në Rusi dhe Ukrainë nga vendet e tyre të tjera.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtetasit britanikë këshillohen të largohen nga Rusia

Story i radhës

Darmian: Treguam mentalitetin e duhur

Të fundit nga