Drita – Gjilani: Në këtë javë luhet derbi më i zjarrtë

Sot me fillim nga ora 13:00 në selinë e FFK-së, është hedhur shorti në Superligën e Kosovës për edicionin 2022/23.

Klubet e Superligës dhe Ligës së Parë, do të mësojnë nëntë takimet e para, më pas do të bëhet i ditur i gjithë kalendari i skuadrave.

Klubet do të takohen nga katër herë në sezon mes tyre, me nëntë kundërshtar, për të kompletuar 36 javë në elitën e futbollit.

Derbi më i madh kosovar, do të luhet në javën e shtatë, me Dritën e cila do të jetë nikoqire.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kasami largon nga puna dhe “kërcënon” kundërshtarët e Besës në Tetovë?!

Story i radhës

Kënga e saj transmetohet në BBC, kush është shqiptarja që po ndjek hapat e Dua Lipës

Të fundit nga