Dortmundi importon tre pikë

Dortmundi këndellet pas eliminimit (nga St. Pauli) nga Kupa e Gjermanisë!

Verdhezinjtë shënuan fitore me rezultat 3:2 në konak të Hoffenheimit, në ndeshjen e javës së 20-të të Bundesliga I.

Dortmundi bëri paraqitje të mirë duke u kthyer me tre pikë të mëdha.

Për Dortmundin shënuan Haaland (6′), Reus (58′) e Raum (66′-autogol) dhe për Hoffenheimin Kramariç (45+1′) e Rutter (77′).

Verdhezinjtë renditen në vend të dytë me 43 pikë e Hoffenheim është i gjashti me 31.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Më 19 shkurt nis fushata për zgjedhjet e pjesshme në Shqipëri

Story i radhës

Nuk u vaksinuan, Italia pezullon në vend dy mijë mjekë

Të fundit nga