Diamante me vlerë 638 mijë euro sekuestrohen në aeroportin e Stambollit

Një i huaj që mbërriti në aeroportin “Sabiha Gokcen” të Stambollit në Republikën e Turqisë u kap duke tentuar të kontrabandonte diamante me vlerë të lartë tregu.

Sipas mediave të huaja, një deklaratë nga policia e Stambollit tha se ekuipazhet e aeroportit kishin ndaluar shtetasin iranian S. M. A., i cili kishte mbërritur nga Emiratet e Bashkuara Arabe, për sjelljen e tij të dyshimtë.

Pas kësaj, bagazhi i pasagjerit është marrë për kontroll.

Dhe gjatë skanimit, diamante me peshë 365.8 gram u gjetën të fshehura në një kuti shamponi.

Vlera e diamanteve në treg vlerësohet të jetë rreth dhjetë milionë lira (638 mijë euro).

I dyshuari është ndaluar dhe hetimet vazhdojnë ndërkohë që policia turke nuk ka dhënë më shumë detaje rreth ngjarjes. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gili marton djalin, kështu po duket nusja në fustanin e bardhë

Story i radhës

Procesorët Intel të gjeneratës së 12-të janë një hap i madh përpara

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish