Detyrohet të dëmshpërblejë tifozin

Sulmuesi i Inter-it, Ivan Perishiq, ka dëmshpërblyer një tifoz breshian të cilin e ka kërcënuar në fund në fund të ndeshjes së 12 majit 2018 mes zikaltërve dhe Sassuolo-s në San Siro pasi është ofenduar nga vetë tifozi.

Sipas Giornale di Brescia, lojtari interist ka paguar 2 mijë euro.

Kështu që ka shmangur në këtë mënyrë një gjyq penal që do të kishte nisur në gjykatën e Milanos.

Tifozi është përjashtuar nga stadiumet për tre vite, por Gjykata e Arbitrazhit Sportiv e ka anuluar më pas duke nënvizuar sjelljen antisportive të kroatit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Chelsea dhe PSG në “luftë” për sulmuesin

Story i radhës

Ylli i pandalshëm në Ligën Unike

Të fundit nga