Deri në 16 gradë – fundjavë e ngrohtë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut. Gjatë paradites dhe gjatë mbrëmjes, vranësirat do të ulen ndërkaq do të fryejë edhe erë në drejtimin veriperëndimor.

Temperatura minimale o të jetë në interval prej 3 deri 9 gradë celsius, kurse maksimalja prej 9 deri në 16 gradë celsius.

Mot i ngjashëm pritet të mbizotërojë edhe në Shkup – me vranësira dhe me reshje të kohë pas kohshme të shiut. Temperatura do të sillet prej 7 deri në 16 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nga e hëna pritet valë e re e reshjeve.

Burimi: tv21

Story i mëparshëm

Osmani: Me Lajçakun biseduam për zhvillimet e fundit dhe për procesin e dialogut

Story i radhës

Zjarri në QSUT/ Prokuroria e Tiranës regjistron procedim penal

Të fundit nga