Dëborë dhe rënia e gurëve, Policia e Kukësit apelon shoferët për shumë kujdes

Për shkak të motit të keq dhe reshjeve të dëborës, si dhe për shkak të rënies së gurëve si pasojë e motit të keq, Drejtoria Vendore e Policisë Kukës ka rritur prezencën e shërbimeve policore në akset rrugore urbane e rurale, për t’iu ardhur në ndihmë drejtuesve të mjeteve.

Policia e Kukësit thekson se po bashkëpunohet me pushtetin vendor dhe firmat kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve, si dhe me Njësinë Rrugore për Sigurinë e Autostradës Milot-Morinë, për të bërë të mundur rritjen e sigurisë në rrugë dhe pastrimin e rrugës nga dëbora.

DVP Kukës apelon për të gjithë drejtuesit e rrugës të bëjnë kujdes të madh, të reduktojnë shpejtësinë, të përdorin pajisjet dimërore dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.
Këto janë akset rrugore që duhet të shmagni levizjet e panevojshme:

Aksi rrugor Kukës- Has, i përfshirë nga rreshjet e dëborës dhe rënie gurë.

Aksi rrugor Kukës-Shishtavec, ka rënie gurësh dhe erëra të forta.

Aksi rrugor Fushë Dukagjin-Qafë Shllak, është hapur njëra korsi, po punohet për hapjen e korsisë tjetër.

Aksi rrugor Bajram Curri- Valbonë, i përfshirë nga reshjet e dëborës dhe rënie gurësh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Renditja e golashënuesve më të mirë evropianë

Story i radhës

Бесими: Со Бектеши доживеавме сообраќајна несреќа кај Владата, нема потешко повредени

Të fundit nga