Debate të komision, Tabaku: Je në konflikt interesi, veten paç në qafë; Felaj: S’kam nevojë për moral

schedule11:39 – 11 Shkurt, 2022

Në mbledhjen e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, kryetarja Jorida Tabaku zbuloi sot një shkresë, ndërsa tha se Ermone3la Felaj ëhstë në konflikt interesi, pasi ka qenë e përfshirë në koncesionin e inceneratorit të Tiranës.

Sipas Tabakut, Felaj kur ka qenë ministre e shtetit, nëpërmjet shefes së kabinetit të saj, Rovena Voda ish zv.ministrja e Brendshme, që sot ndodhet në arrest shtëpie ka dhënë dakordësinë për procedurat korruptive sipas saj për këtë incenerator.

Lexo edhe: Inceneratori i Tiranës, Tabaku: Ermonela Felaj e përfshirë në procedurën e koncesionit

Debati:

JoridaTabaku: Po të isha juriste nuk do kisha folur, se ka konflikt interesi, E rëndësime të mos i bëjmë avokati vjedhje. Do të flisni?

Ermonela Felaj: Po

JoridaTabaku: Veten paç në qafë

Ermonela Felaj: S’ka nevojë që të më bëni mua moral, dhe të kërkoni e guxoni e të interpretoni ligjin.

Story i mëparshëm

Takimi me kryetarin e PDK, Basha: PD qëndron në të njëjtin pozicion për dialogun Kosovë – Serbi

Story i radhës

Grubi-Reka: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të koordinuara në rrugën e integrimit

Të fundit nga