Çfarë shkruan mediumi zviceran për barazimin e Zvicrës me Kosovën?

Kosova ka fituar një pikë të madhe në duel me Zvicrën, duke luajtur baras (2:2) në takimin e xhiros së pestë të Grupit I të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në futboll. 

Mediumi zviceran “20min”, ka shkruar se Zvicra pësoi gol në minutën e fundit.

“Kombëtarja ka pranoi golin e barazimit në minutën e 90+4 dhe humbi fitoren

Kombëtarja luan vetëm 2:2 ndaj Kosovës.

Barazimi vjen me veprimin e fundit të lojës. Ishte një paraqitje e pafrymëzuar nga skuadra e Murat Yakin”, shkruan mes të tjera media zvicerane “20min”.
 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Albert Bunjaku nderohet para ndeshjes Kosovë – Zvicër 

Story i radhës

Vritet me armë zjarri një person në Vlorë

Të fundit nga