Çfarë po ndodhë? Zyrtarët e Putinit po vdesin një nga një në rrethana misterioze

Një ish-gjeneral-major i shërbimit sekret rus me sa duket u gjet i vdekur në Moskë të mërkurën, përcjell “Bota sot”. Yevgeny Lobachev († 76) doli për një shëtitje nga banesa e tij dhe nuk u kthye, raportojnë disa media.

Trupi u gjet në një shkallë.

Pranë trupit është gjetur një pistoletë. Prandaj, versioni zyrtar i autoriteteve është vetëvrasje.

Supozohet se Lobachev kishte probleme shëndetësore dhe financiare.

Në Rusi, njerëzit e rangut të lartë po vdesin vazhdimisht nga një vdekje misterioze. Disa javë më parë, gjeneralmajori i shërbimit të huaj të inteligjencës, Lev Sotskov, u gjet i vdekur në banesën e tij.

Mësohet se edhe ai ka qëlluar veten. Disa oligarkë të tjerë kishin vdekur më parë nga vetëvrasja e supozuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjysma e miqve nuk ju konsiderojnë mik, pohon studimi

Story i radhës

Facebook rikthen renditjen kronologjike të postimeve të miqve

Të fundit nga