Cavanin te Fiorentina?

Kur jemi pak javë para hapjes së merkatos së verës, shumë klube kërkojnë të pikasin lojtarët që dëshirojnë t’i bëjnë pjesë të tyre për sezonin e ardhshëm, me synimin kryesorë përforcimin e skuadrës.

Një nga zërat e një transferimi të mundshëm është edhe Edison Cavani, i cili pritet të largohet nga Manchester United, ndërsa thashethemet e transferojnë atë te Fiorentina në Seria A.

Për këtë çështje ka folur edhe agjenti i lojtarit që njëkohësisht është edhe vëllai i tij, Walter Guglielmone, i cili në një intervistë për “SerieANews.com” mohoi një marrëveshje të tillë, por la të hapur mundësinë.

“Sinqerisht, ne nuk kishim asnjë kontakt me Fiorentinën, mund të  jetë një interes nga ana e klubit për momentin. Kthimi në Itali? Gjithçka është e mundur”, tha ai.

Kontrata e Cavanit me Manchester United është gati të skadojë dhe pak ditë më parë ai hapi ndjeshëm rikthimin e tij në Amerikën e Jugut.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

(VIDEO) Dymbëdhjetë vjet nga vrasja e Harun Aliut me shokë

Story i radhës

Për të gjetur ide të shkëlqyera, duhet të ndiqni vetëm këto 3 hapa

Të fundit nga

Duka uron Flamurtarin

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për