Domi: Qeveria s’ka bërë transparencë për vaksinën, kontrata të bëhej publike, të mbulonin pjesën konfidenciale

Mjeku Arben Domi u shpreh se në vendin tonë nuk ka pasur një transparencë lidhur me vaksinën dhe shtoi se mund të qëndronte konfidenciale vetëm pjesa e çmimet dhe klauzola të caktuara. Domi: Prodhimi është krejt ndryshe nga ajo që pretendohet, pasi ka pasur shifra të fryra. Një problem i vogël bën që të hidhen poshtë

Mediu afër marrëveshjes me PD: Jam 99.9% pro

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu beson se negociatat me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha mbi zgjedhjet e 25  prillit do të përfundojnë me një marrëveshje mes palëve. I ftuar në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi, Mediu tha: “Unë jam me 99.9% tek ideja e marrëveshjes, edhe njëherë nuk e kam idenë që

Bërns shpreson të mbetet ambasadore në Maqedoni

Ambasadorja e SHBA-ve në vend, Meri Bërns shpreson se edhe me administratën e re do të mbetet në detyrë në vendin tonë. Bërns në emisionin e sontëm “Programi 200” në Alsat ka shfaqur shpresën se edhe pas ardhjes në pushtet të presidentit të ri, Xho Bajden do të vazhdoj të kryej funksionin diplomatik në vendin

Juristi-Gjoshës: Nuk fitohen zgjedhjet duke thyer këmbët e kundërshtarit, tip “Gatuzo”…

Juristi dhe avokati Plarent Ndreca i ftuar në studion e emisiont “Real Story” në News 24, teksa kishte përballë ish-ministren e LSI-së, Klajda Gjosha tha se opozita sado e bashkuar të jetë nuk i fiton zgjedhjet më 25 qershor. “Ju nuk i fitoni zgjedhjet duke thyer këmbët e kundërshtarit me ndonjë Gatuzo, duhet të kesh

Prokuroria Speciale kundër lirimit të Kadri Veselit, ja sa mund të dënohet

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit të Kadri Veselit, për ta liruar përkohësisht nga paraburgimi ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës. Në një përgjigjje të gjatë të Prokurorisë Speciale që mban në fund firmën e kryeprokurorit Jack Smith,

Komuna e Vitisë nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me EULOC-un

Komuna e Vitisë dhe Organizata për reforma lokale EULOC, kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me qëllim të vendosjes së bashkëpunimit, përmes së cilës do të ndërtojnë lidhje të qëndrueshme në shkëmbimin e përvojës dhe resurseve të përbashkëta. Këtë marrëveshje e nënshkruan kryetari i komunës Sokol Haliti dhe përfaqësuesja e Organizatës EULOC, Melihate Osmani. Në bazë

Profesoresha nga SHBA: Biden nuk do të mund të ndryshojë të gjitha vendimet e Trump

Profesoresha amerikane, Rosemary Armao në paraqitjen e saj në Alsat tha se administrata e Presidentit të zgjedhur të SHBA-së Joe Biden nuk do të jetë në gjendje të tërheq të gjitha vendimet dhe ndryshimet e bëra gjatë mandatit katër-vjeçar të administratës Trump. Ajo tregon se ndryshimet janë veçanërisht të vështira në sistemin gjyqësor. “Do të

Vulaj: Të angazhohemi për interesat shqiptare në SHBA

Aktivisti i Shoqërisë Shqiptarë në SHBA, Martin Vulaj iu bënë thirrje Qeverisë së Shqipërisë, asaj të Kosovës por dhe zyrtarëve të lartë shqiptarë në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut për një siç u shpreh ai angazhim sa më të shpejtë dhe më të fokusuar për të avancuar interesat e shqiptarëve në SHBA. Pasi

Stiverjan Dashi rrezikoi jetën e tre personave, vetëm u gjobit, Lala: Nipi i një zyrtari të lartë policie

Tema e dytë që po trajtohet mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” është aksidentet e shumta rrugore që po ndodhin në këtë fillim viti të 2021-shit. Një nga videot që bëri bujë së fundmi është aksidenti i ndodhur në Tiranë, ku Stiverjan Dashi udhëtonte me 150 km/h duke rrezikuar jetën e tre personave. Fakti që

Destani demanton ASH-në: Nuk e kam ndërmend të merrem me politik

Çaste më parë mediume të afërta me opozitën shqiptare kanë lanësuar një lajm se Lazim Destani do të jetë kandidati i opozitës shqiptare ASH-AAA për Komunën e Tetovës. Siç mëson ekskluzivisht gjurme nga burime mirë të besueshme, demantojnë lajmet e tilla, ku edhe e quajtën “fake news”. Gjithashtu, po ky burim thotë që z.Destani nuk