Tiranë, përfshihet nga flakët një lokal

Një lokal është përfshirë nga flakët në rrugën “Myslym Shyri, rreth orës 23:25. Mësohet se si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale. Shërbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Vijon puna nga Grupi Hetimor për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

Kështu duket qendra e Gjilanit gjatë orës policore

Gjilani gjatë orës policore i heshtur. Ka kaluar mbi një vit që kur qendra e Gjilanit pas kufizimit të lirisë së lëvizjes apo orës policore si shkak i masave ndaj pandemisë dhe se  pas orës 22.30 qendra duket e boshatisur e pa thuajse asnjë lëvizje. Tashmë edhe pas ardhjes së qindra mijra bashkatdhetarëve si shkak i

Kryetari i Çairit Visar Ganiu takon myftiun Qenan Ismaili

Me rastin e Fitër Bajramit, sot kryetari i Komunës ë Çairit, Visar Ganiu, vizitoi Myftininë e Shkupit, ku u prit nga myftiu Qenan Efendi Ismaili. Ganiu thekson se në Myftininë e Shkupit ka hasur në një mikëpritje të sinqertë, ndërsa me myftiun kanë bashkëbiseduar për shumë çështje që janë të rëndësishme për qytetarët. Njëkohësisht, kryetari

Fitër Bajrami, Airifi vizitë në muftininë e BFI-së në Kumanovë

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, sot më 14.05.2021 Muftininë e BFI-së në Kumanovë e vizitoi Kryetari i Komunës së Likovë z.Erkan Arifi. Kryetari u prit nga Muftiu Abedin ef.Imeri dhe operativa e Muftinisë. Qëllimi i vizitës ishtë që Kryetari i Komunës së Likovës z.Erkan Arifi të gjithë besimtarëve të konfesionit fetarë islam t`iu

Osmani: Me Shqipërinë nuk e pengojmë njëra tjetrën, por e ndihmojmë

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mbështesin njëra-tjetrën në rrugën drejt integrimit evropian, dhe në atë rrugë ato vetëm mund ta ndihmojnë njëra-tjetrën dhe asnjëherë të pengohen mes vete.” Kryediplomati Bujar Osmani është decid kur konfirmon se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të gatshme për ta ndihmuar njëra tjetrën, pa pengesa, deri në anëtarësimin e

Pandemia në vend drejt shuarjes, Alimehmeti: Maska në publik të hiqet. Nuk do ketë valë të tretë të madhe

Shumica e qytetarëve të Tiranës duket se e kanë braktisur maskën gjatë frekuentimit të ambienteve të jashtme publike. Pamjet e filmuara në disa rrugë të Tiranës paraditen e 14 majit dëshmojnë qartë se vetëm një pakicë, kryesisht të moshuar, qarkullojnë me maskë në rrugë. Eksperti epidemiolog Ilir Alimehmeti thotë se ka ardhur koha që disa

RMV/ Nesër protesta kundër digjitalizimit të librave

Po i bëjnë gati transparentët për protestën e nesërme. Prindërit të cilët nuk dëshirojnë që fëmijët e tyre të mësojnë me tabletë nesër do të protestojnë në të gjitha qytetet e vendit. Kërkojnë nga ministria e Arsmit të heq dorë nga ligji i cili parasheh digjitalizimin e librave shkollor. Fisnik Rustemi prind i tre fëmijëve

Bujar Osmani: Me Shqipërinë nuk e pengojmë njëra tjetrën, por e ndihmojmë

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mbështesin njëra-tjetrën në rrugën drejt integrimit evropian, dhe në atë rrugë ato vetëm mund ta ndihmojnë njëra-tjetrën dhe asnjëherë të pengohen mes vete.” Kryediplomati Bujar Osmani është decid kur konfirmon se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të gatshme për ta ndihmuar njëra tjetrën, pa pengesa, deri në anëtarësimin e

AlbanianEnglishMacedonian