Caktohet gjyqtari që do shqyrtojë ankimin e Arben Ahmetajt

Dhimitër Lara do vlerësojë ligjshmërinë e kontrollit në banesë

Gjyqtari i posaçëm i Apelit Dhimitër Lara është caktuar me short për shqyrtimin e ankimit të bërë nga ish-ministri Arben Ahmetaj, ndaj vendimit për kontrollin e banesës në pronësi të bashkëjetueses së tij.

Ende nuk është vendosur data se kur do merret në shqyrtim ankimi.

Ahmetaj pretendon se vendimi për kontrollin e banesës, kontrolli personal ndaj bashkëjetueses dhe kqyrjen e telefonit nga BKH është bërë në shkelje të ligjit.

SPAK po heton ish-ministrin për 4 akuza më e rënda ajo e pastrimit të parave.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Barcelona ka gjasa ta shesë Ansu Fatin

Story i radhës

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, këto vende do të mbesin pa rrymë

Të fundit nga