Bukuroshja tregon sa ndikojnë femrat në jetën e futbollistëve

Psikologia e klubit bullgar të futbol lit, CSKA e Sofjes, Lilia Stefanova, e ftuar në një emision sportiv, pikërisht për festën e grave, më 8 mars, foli për ndikimin e femrave në jetën e futbollistëve. Ajo komentoi se si rrjetet sociale, dëmtimet dhe fama ndikojnë në marrëdhëniet e disa prej meshkujve më të dëshiruar në sport.

Sa ndikojnë marrëdhëniet personale në paraqitjen e lojtarëve në fushë?

“Mendoj se janë jashtëzakonisht ndikues, sepse nëse futesh në fushë me mendime nga bota e jashtme, me probleme, me pak tension dhe ankth, është pothuajse e pamundur të mos ndikosh në lojë. Ne nuk mund t’i përjashtojmë dymendimin. Fizika është fizikë, por psikika ndikon drejtpërdrejt në fizikë.

Pse femrat i pëlqejnë futbollistët? Çfarë i bën ata kaq tërheqës për syrin e femrës?
Mendoj nga shumë këndvështrime. Fillimisht, për sa i përket vizionit, mendoj se futbolli krijon një trup sportiv shumë të ekuilibruar, i cili shpeshherë në mendjen e femrave përfaqësohet si i bukur, i dëshiruar dhe i kërkuar.

Gjithashtu, profesioni i tyre është jashtëzakonisht dinamik. Udhëtojnë nëpër botë, kanë transferta, ndërrojnë vendbanimin, shpesh sjellin shumë të ardhura, sjellin famë. Këta njerëz njihen, respektohen, kërkohen.

E gjithë kjo e bashkuar, domethënë disa të rinj të pashëm, të suksesshëm në karrierën e tyre, e cila është edhe fitimprurëse dhe është në qendër të vëmendjes, e bën imazhin e futbollistit jashtëzakonisht të kërkuar në mendjen e femrave”, – tha bukuroshja.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ASH-ja në një vijë me VMRO-në, tenton të bllokojë masat qeveritare në Kuvend

Story i radhës

Blerta Veseli publikon foto me kryetarin e Miamit

Të fundit nga