Bujar Osmani: Sot është dita

Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani në profilin e tij në Facebook ka shkruar se sot është dita.

Osmani mes tjerash ka shkruar:

SOT ËSHTË DATA

19 korrik 2022 🇲🇰 ➡️ 🇪🇺

📍 Mëngjes me diell sot në Bruksel, si paralajmërim për arritjen historike të hapjës së bisedimeve

👉 Konferenca e parë ndërqeveritare ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimit Evropian

👉 Deklarata për hapje e ngociatave në gjuhën maqedonase në zemrën e BE-së

👉 Fillimi i procesit të skriningut

#WeAreEUROPE

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

MPB: 179 gjoba në Shkup, 50 për tej

Story i radhës

Kjo është arsyeja e vendosjes së shenjave të gjelbërta nëpër trotuare në Prishtinë

Të fundit nga