Borell shtynë fluturimin, edhe sonte do të qëndrojë në Ohër

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka anuluar fluturimin e paraparë për sonte në ora 20:00, për të udhëtuar nesër në mëngjes në ora 06:00.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i cili tha se kanë informata për anulimin e fluturimit me arsyetimin se ka një takim të rëndësishëm.

Sipas deklaratës së Ahmetit për TV Dugagjinin, ky anulim i fluturimit edhe ua ka rritur shpresat për pajtim në bisedime në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Përndryshe, takimet në Ohër ka mbaruar dhe tani po pritet deklaratë e Borell.

Burimi: TV21

Story i mëparshëm

Atletico e pamëshirshme ndaj Valencisë 

Story i radhës

Ky është dokumenti që iu paraqit Kurtit e Vuçiqit në Ohër

Të fundit nga