Bislimi takon Lajçakun, flasin për vazhdimin e dialogut

Zëvendëskryeministri i Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, pret në takim ditën e nesërme, Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Në këtë takim do të diskutohet për ecjen përpara me zbatimin e Marrëveshjes Bazike.

Kështu është bërë e ditur nga agjenda e zv/kryeministrit Bislimi.

Ky njoftim vjen nga zyra për komunikim e Qeverisë së Kosovës.

 

Story i mëparshëm

MASH: Mbështesim idenë për rritjen e pagave të punonjësve në arsimin e lartë

Story i radhës

Aziri: ASH nuk do bëhet pjesë e ndonjë qeverie jo-europiane që nuk garanton ndryshimet kushtetuese

Të fundit nga