Berisha mbyll fushatën në Durrës, “shigjeton” kundërshtarët”: Spartak Braho bën fushatë për PD

schedule19:00 – 3 Mars, 2022

Ish-kryeministri Sali Berisha mbylli fushatën në Durrës këtë mbrëmje. Në zgjedhjet e 6 marsit Ardian Muka, i koalicionit “Shtëpia e Lirisë” garon mes Luan Hotit të Partisë Demokratike dhe Emirjanoa Sakos të PS.

Ndër të tjera gjatë fjalës së tij, ish-kryeministri sulmoi kundërshtarët. Sakon e PS, Berisha e akuzoi për fondet tërmetit si dhe aferën e inceneratorëve.

Ndërsa Hotin e PD-së e quajti edhe njëherë si monopol. Berisha tha gjithashtu se Spartak Braho bën fushatë për Hotin.

“Zonja Sako nuk ka asnjë të drejtë të kërkojë votën e këtyre qytetarëve. Unë nuk i mohoj askujt një të drejtë kushtetuese, por për njerëzit ka një moral. Firma e zonjës Sako ndodhet si kryeinspetktore në dhjetëra dokumente në të cilat shkruhet se tërmeti i shtatorit nuk solli dëmtime, pikërisht këto ndërtesa morën jetë njerëzish të pafajshëm. Nëse do të meremetoheshin nuk do të ishin ato viktima. Në komision sapo iu bë pyetja ajo iku.

Krahas saj garon edhe një ish demokrat i shndërruar në monopolist, Luan Hoti. Dy fjalë do ti them. ke zgjedh Lul bravën ti qofsh, që zgjedh një humbës të pashpresë të lindur dhe kampion i humbjeve në 30 vite, por kjo është zgjedhja jote. Dy gjëra nuk të falen. Së pari nuk të falet monopoli. Ne jemi parti e biznesit zotëri, por anti-monopol.

E ka marrë vesh i gjithë Durrësi se Spartak Braho me porosi të Efi Ramës bën fushatë për Lul bravë. Asnjë votë për Lulzim bravën, për monopolet, për Spartak Brahon. Asgjë s’na lidh ne me ta. Të bashkohemi të gjithë së bashku në 6 mars dhe të votojmë Ardi Mukën”, tha ai. g.v/

Story i mëparshëm

Tirana vijon arratinë në krye

Story i radhës

Shaqiri: Shtetet e Bashkuara janë një partner i rëndësishëm në modernizimin e arsimit në vend

Të fundit nga