Benfica baras me Ajax-in

Benfica ndahet baras (2:2) me Ajaxin, në takimin e parë të tetës së finales së Champions League në futboll. 

Tadiq shënon për 0:1 në minutën e 18-të.

Në minutën e 26-të, Benfica barazon (1:1) me autogolin Sebastien Haller.

Në minutën e 29-të, Haller sërish në skenë, por kësaj radhe shënon për Ajax-in, 1:2. Yaremchuk në minutën e 72-të barazon rezultatin 2:2.

Benfica – Ajax 2:2

Shënues: Haller (26’-autogol), Yaremchuk (72’) – Tadiqi (18’), Haller (29’).
Kartona të verdhë: Ramos, Nunes – Berghuis, Mazraoui.
Benfica: Vlachodimos; Gilberto (Goncalves 90+1), Otamendi, Grimaldo, Vertonghen, Tarrabt, Ramos, Weigl, Everton (Yaremchuk 62’), Silva, Nunez (Lazaro 90’).
Ajax: Pasveer; Timber, Alvarez, Mazraoui (Rensch 90+2’), Blind (Tagliafico 73’), Martinez, Gravenberch (Klaassen 73’), Tadiq; Berghuis, Antony, Haller.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Asnjë komunikim pas finales së Big Brother, zbulohet shkaku i ndarjes së Trixës dhe Donaldit

Story i radhës

I përmendën Kokën, Rama u kthehet gazetarëve: Mendohuni dy herë para se të pyesni

Të fundit nga