Bekteshi: Javën e ardhshme do të ulen çmimet e pijeve

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka njoftuar sot në profilin e tij në fejsbuk se çmimet e pijeve joalkoolike dhe alkoolike do të ulen për 10% në periudhën e ardhshme.

“Ulje e çmimeve e pijeve joalkoolike dhe alkoolike! Sot pranova disa porosi nga prodhuesit tanë vendor të ujit mineral, lëngjeve, birrës…, të cilët bëhen pjesë vullnetarisht në fushatën “ÇMIMI I GARANTUAR” për uljen e çmimeve për të paktën 10%! Faleminderit për mbështetjen” ka shkruar ministry Bekteshi në profilin e tij në fejsbuk.

Burimi: TV21

Story i mëparshëm

Lautaro: Fitorja në derbi na dha forcë

Story i radhës

Komisioni i PE-së miraton ndihmën prej 400 milionë eurosh të BE-së për fatkeqësitë në Türkiye

Të fundit nga