“Bëj seks me ish-in kur fëmijët janë në shkollë”/ Rrëfehet gruaja: Unë s’jam njeri i keq, por burri im…

Të bësh seks me të dashurin tim është si të kthehem në shtëpi, por unë jam i martuar me dy fëmijë të bukur. Unë nuk jam njeri i keq, thjesht kam zgjedhur njeriun e gabuar për të qenë me të.

E dashur psikologe: Bëj dashuri me ish të dashurin ndërsa fëmijët e mi janë në shkollë… dhe jam e dëshpëruar pasi më duhet ta lë burrin tim për të.

Të bësh seks me të dashurin tim është si të kthehem në shtëpi, por unë jam i martuar me dy fëmijë të bukur. Unë nuk jam njeri i keq, thjesht kam zgjedhur njeriun e gabuar për të qenë me të.

Unë jam 32 vjeç dhe takova për herë të parë të dashurin tim kur ishim 15. Ne ishim bashkë për tre vite të bukura derisa lamë shkollën.

E doja tmerrësisht, por u ndjeva shumë e re për të zgjedhur partnerin tim për jetën. Mendova se jeta vetëm do të përmirësohej.

Vazhdova të punoja në një kompani marketingu. Tingëllon mirë, por ishte thjesht ndalimi i njerëzve në rrugë dhe anketimi i tyre. Kështu takova burrin tim të ardhshëm.

E intervistova në një cep të frekuentuar të rrugës dhe pjesa tjetër e ndoqi. Ai është një vit më i madh se unë. Ne u martuam gjashtë muaj më vonë.

Doli që ne nuk jemi aspak të përshtatshëm me njëri- tjetrin.

Isha një nënë që rrinte në shtëpi kur takova rastësisht të dashurin tim të vjetër. Vetëm pamja e fytyrës së tij më shkriju gjunjët.

Filluam një lidhje të fshehtë pasionante dhe takohemi në ditën kur fëmijët e mi janë në shkollë.

Ai është një hidraulik i vetëpunësuar, kështu që nuk i përgjigjet askujt dhe punon kur i përshtatet. Ai është gjithashtu i martuar dhe ka dy vajza të vogla që i do.

Ne takohemi çdo javë, por nuk mjafton kurrë. Kam shumë dëshirë të jem me të me kohë të plotë, por nuk dua të lëndoj dhe nuk dua të ngatërroj jetën e fëmijëve të mi – plus që nuk kam para për t’u larguar.

I dashuri im thotë se do të largohet nga shtëpia kur t’i mbledhim ca para. Nuk e di sa do të zgjasë.

Ndërkohë, partneri im ka zbuluar se unë po shoh dikë tjetër, pasi ai ka hulumtuar ndër vite.

Ai nuk ankohet, por është duke pirë shumë dhe thjesht vazhdon të ngacmojë për hir të fëmijëve. Unë nuk jam një grua e keqe. Unë jam përpjekur të shkëputem nga i dashuri im tre herë, por ndjenjat e mia për të janë shumë të forta.

Nuk di çfarë të bëj tani, pasi partneri im tani është pa punë. Ai është në fytyrën time 24/7 dhe një gjë e sigurt është se ai nuk do të largohet kurrë.

Përgjigjja e psikologës: Pse e do? Siç e përshkruani ju, burri juaj i dëshpëruar dhe i varur. A doni që ai të bëhet i pastrehë për ju?

Ju thoni se jeni martuar me njeriun e gabuar, por duke e mbajtur atë mendim në kokën tuaj, ju nuk i kushtoni martesës tuaj kohën dhe vëmendjen që duhet.

Një gjë e sigurt është se nuk do të bëhet më mirë ndërkohë që ju jeni duke gjetur zëvendësim.

Nuk ka rrugë të lehtë përpara, por filloni duke pranuar faktin që i dashuri juaj nuk do ta lërë gruan e tij së shpejti.

Thuaji atij që të përqendrohet te familja e tij dhe t’u japë atyre kohën dhe dashurinë që meritojnë, ndërsa ju bëni të njëjtën gjë.

Ndërprisni çdo kontakt me të, të paktën për një vit, dhe përqendrohuni në jetën tuaj në shtëpi. Jepini burrit tuaj një arsye për të dalë nëse fle në mëngjes, një arsye për ta provuar.

Nuk do të jetë e lehtë, e di, por kaloni hapat për të filluar. Silluni “sikur” të jeni në një martesë të lumtur dhe mund ta bëni të vërtetë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

DASH kërcënon Iranin: Në vazhdoni dërgoni dronë dhe armë në Rusi, do të përgjigjemi në mënyrë agresive

Story i radhës

Fund dramatik

Të fundit nga