Befason Mbappe: Isha në bisedime edhe me Liverpoolin!

Bota e futbollit mbeti e habitur të shtunën pasi Kylian Mbappe vendosi të qëndrojë në Paris Saint-Germain dhe të nënshkruajë një kontratë të re me kampionët e Ligue 1.

Sulmuesi francez nënshkroi një marrëveshje të re mahnitëse, e cila do ta shohë atë të fitojë 50 milionë euro neto në secilin prej tre viteve të ardhshme, si dhe një shumë nënshkrimi prej 100 milionë eurosh.

Përkundër interesimit shumë të madh të Real Madridit, ai zgjodhi klubin parisien.

Por, tani për TeleFootball, Mbappe zbuloi se ishte në bisedime me Jurgen Klopp për t’iu bashkuar Liverpoolit.

“Nuk ishin vetëm Real Madridi dhe PSG me të cilët isha në negociata. Unë bisedoja edhe me Jurgen Klopp për t’iu bashkuar Liverpoolit”, deklaroi ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ngjarjet e datës 24 maj

Story i radhës

Nuk është koha për të zbutur qëndrimin ndaj regjimit të Vladimir Putinit

Të fundit nga