Befasohet 32 vjeçari: Kam kuptuar që ish e dashura ime ka pasur 93 lidhje seksuale/Ajo realizon edhe video ku tregon…

Revistës “The Sun” kësaj radhe i është drejtuar një 32 vjeçar.

Ai I tregoi se është ndarë nga e dashura e tij pasi e njejta e kishte tradhëtuar gjatë lidhjes që ishin së bashku, përveç kësaj ajo realizonte video duke treguar përvojat e saj seksuale.

Burri thotë se kjo ishte thyerje e privatësisë dhe më largoi nga ajo, përcjell “Bota sot”.

Kam filluar të pyes nëse është faji im, ndoshta nuk isha i mjaftueshëm për të, thotë 32 vjeçari.

Ndërsa psikologia i thotë se të varurit nga seksi veprojnë kështu dhe nuk ka të bëjë se është problemi tek ju.

Psikologia e këshillon të konsultohet me ndonjë person pasi e lehtëson atë që po kalon 32 vjeçari.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Jam i sigurt që ish-i im është e varur nga seksi. Zbulova llogarinë e saj anonime në Instagram ku ajo vlerëson partnerët e saj seksualë, gjithsej 93 persona.

Në video anonime, ajo vlerëson përvojat e saj seksuale me shumë burra gjatë katër viteve të fundit, ndërsa ne ishim bashkë për tre nga ato vite.

Unë jam 36 vjeç, ajo është 32 vjeçare. Ne u ndamë sepse dyshova se ajo po mashtronte, megjithëse nuk gjeta kurrë prova.

Ajo po zhdukej herë pas here dhe nuk i përgjigjej në telefonatat që i bëja asaj, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Doja të vendosesha dhe të martohesha, por ajo gjithmonë më fyente. Unë e doja shumë atë, ne u argëtuam shumë së bashku dhe shijuam një jetë seksuale të shkëlqyer.

Por mund të shihja se nuk po shkonim askund, ishte një vendim kaq i vështirë për t’u ndarë dhe më ka munguar shumë më pas.

Kur i besova një shoku se do të përpiqesha ta ktheja, ai më sugjeroi të kontrolloja një llogari në Instagram për të cilën nuk kisha dëgjuar kurrë më parë.

Ai refuzoi të më thoshte pse, por u bë e qartë pasi u lidha – kishte një sërë videosh të një gruaje që fliste për pushtimet e saj seksuale.

Ajo nuk e tregoi fytyrën e saj, por unë e njoha zërin – ishte ish-i im.

Videot filluan gati një vit para se të bashkoheshim. Disa javë ajo kishte një burrë të ndryshëm çdo natë të javës.

Por ajo që dhembi më shumë ishte se sapo u bashkuam, përveç muajit të parë të lidhjes sonë, ajo ishte ende duke fjetur përreth.

Ajo kishte postuar më shumë se 100 video në vitet kur ishim bashkë dhe më pak se gjysma më përshkroi.

Jo vetëm që ndjej se privatësia ime është shkelur, por kam filluar të pyes nëse është faji im. Ndoshta nuk isha i mjaftueshme për të.

Përgjigjja e psikologes: Të varurit nga seksi do të përdorin vazhdimisht seksin për t’i dhënë vetes një jetë të shkurtër dhe për të bllokuar emocionet e dhimbshme.

Nuk e kishit idenë se çfarë po ndodhte në botën e ish-it tuaj dhe nuk mund ta dinit se deri në çfarë mase shkoi pabesia e saj.

Nuk ishe ti shkaku i problemeve të saj. Këto video datojnë më parë lidhjen tuaj  dhe fatkeqësisht për ish-in tuaj, nëse nuk është gati të pranojë se ka një problem, ky model i lidhjeve të paplotësuara do të vazhdojë.

Biseda me dikë mund t’ju ndihmojë ta përpunoni këtë. Paketa ime e mbështetjes për këshillimin mund të ndihmojë.

Po ju dërgoj gjithashtu një tjetër në “Gjetja e partnerit të duhur për ju”, për kur të jeni gati për të vazhduar më tej.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Projekti i kriptomonedhës së Facebook jep lamtumirën

Story i radhës

Apple i afrohet vlerës së 3 trilionë dollarëve

Të fundit nga