BDI – Zhelinë zgjodhi kryesinë e re, ja emrat (FOTO)

“Sonte u mbajtë mbledhja e radhës e Degës së BDI-së në Komunën e Zhelinës, në të cilën u zgjodhën sekretari dhe nënkryetarët e Degës.
Sekretar me vota unanime u zgjodh Fetah Demiri nga f.Zhelinë.
Si nënkryetarë unanimisht u zgjodhën Burhamedin Abdija nga f.Pallaticë, Ajsel Izairi nga f.Strimnicë dhe Ramiz Hasani nga f.Trebosh.
Gjithashtu në këtë mbledhje u formua shtabi komunal për mbështetje të zgjedhjeve lokale për këshillin komunal në Tetovë ku si kryetar shtabi u caktua Kryetari i Degës Emir Sulejmani, sekretari i degës Feta Demiri u caktua sekretar i shtabit, nënkyetari Burhamedin Abdija u caktua nënkryetar shtabi ndërsa antarët e degës u caktuan me automatizëm antar të shtabit.” thuhet në komunkatën e BDI-Zhelinë.

   

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Inteligjenca britanike: Pushtimi i Ukrainës i ka sjellë humbje katastrofale Kremlinit

Story i radhës

​Meksikë: Minibusi përplaset me një lopë, 6 të vdekur e 10 të plagosur

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish