Bastisje në Shkup, arrestohet shpërndarësi i lëndëve narkotike

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot me urdhër paraprak nga Gjykata Themelore Penale, policia ka kryer bastisje tek 40-vjeçari L.Gj. nga Shkupi.

Bastisjet janë kryer pasi personi në fjalë dyshohet për shkelje të nenit 215 nga Kodi Penal.

“Gjatë kontrollit u gjet marihuanë dhe një peshore digjitale.

Personi është privuar nga liria dhe me urdhër të prokurorit publik është ndaluar në stacion policor, ndërsa kundër tij do të ngrihet kallëzim penal”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Story i radhës

Trajanovski: Gruevski nuk më ka thënë se ka parcela në Vodno

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish