Barcelona spektakolare! Fiton 1:5 në fushën e Villarrealit

1 minut lexim

Barcelona mori fitoren e gjashtë në po kaq ndeshje të kampionatit spanjoll, duke fituar me rezultat të thellë 5:1 në fushën e Villarreal.

Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick luajti me disa lojtarë akademie, duke marrë parasysh mungesat e lojtarëve si Dani Olmo, Fermin Lopez, Gavi dhe Araujo.

Pjesa e parë pati shumë raste për gol për të dyja skuadrat. Robert Lewandowski shënoi golin e parë në minutën e 20-të, duke konfirmuar formën e tij më të mirë.

Polaku shënoi edhe golin e dytë (35’), kurse për vendasit shënoi Perez, duke mbyllur pjesën e parë 1-2.

Në pjesën e dytë Barcelona shënoi edhe tre gola të tjerë për të marrë fitoren e gjashtë radhazi në kampionat (Torre dhe Raphinha 2 gola). Lewandowski humbi një penallti.

Burimi: botasot.info

Mexhiti në Samitin e Ardhmërisë në OKB: Diskutohen sfidat dhe mundësitë që lidhen me të ardhmen e njerëzimit

Detaje nga shpërthimi me tritol në Vaun e Dejës, flet fqinji i 32-vjeçarit: Dëgjuam zhurmën…