Barcelona nuk duron më

 

Ousmane Dembele ka qenë një prej problemeve më të mëdha të Barcelonës në muajt e fundit.

Ylli francez është në fundin e kontratës së tij dhe ka hapur shumë probleme për skuadrën katalane, duke vendosur kritere shumë të larta, si kusht për të firmosur kontratën e re.

Sulmuesi madje lidhej me disa skuadra nga Premierligës, në ditën e fundit të merkatos, por refuzoi secilin opsion.

Tani, Albert Roge bën të ditur se Barca po konsideron opsionin për t’i shkëputur kontratën. Kjo do të ishte një alternativë për të shmangur pagën e majme të lojtarit.

Barcelona do ta humb lojtarin si të lirë në fund të sezonit, nëse ai nuk rinovon kontratën. Një ide është që të paktën mos të paguhet paga e tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çupi zbërthen mesazhin e Kryemadhit, lëshon thumbin e fortë: Janë në pikën e fundit të…

Story i radhës

Gripi i zogjve në një fermë në Holandë, do të asgjësohen rreth 168.000 pula

Të fundit nga