Atletico Madridi këndellet, deklason Osasunën

Atletico Madridi pas humbjes befasuese me 0:1 nga Levante, sot është këndellur dhe e ka deklasuar me rezultat 3:0 Osasunën vendase. 

Atletico Madridi nuk ka lejuar të bëjë gabime sikur në sfidën paraprake, por ka mobilizuar radhët dhe importoi tre pikë të mëdha. 

Futbollistët Joao Felix (3′), Suarez (59′) e Corrra (89′) shënuan për fitoren e thellë. 

Pas javës së 25-të të kampionatit spanjoll, Atletico zë vendin e katërt me 42 pikë e Osasuna është e nënta me 32.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të njëjtën veshje si aktorja amerikane, zbulohet sa kushtoi kostumi që veshi Beatrix në finalen e Big Brother VIP

Story i radhës

Fushata e PS në Lushnje/ Balla dhe Balluku në mbështetje të kandidates Eriselda Sefa

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish